Zkušenosti klientů

Paní B. 45 let

"Díky Leni za podporu a rady. Chci pohnout s váhou. Moje páteř nutně potřebuje odlehčit alespoň o 35 kg.  Od prosince jsem shodila 4 kg tuku, kdyby tohle vydrželo, tak za rok by to dalo 24 kg a to by bylo moc fajn. Moje tělo je neustále intoxikované antibiotiky a jinou farma chemií, která mě nyní drží při životě. Jakmile se tohle ukočíruje, bude se mnou tělo víc spolupracovat. Já mu teď můžu hned pomáhat novým způsobem stravování, aby nemuselo trávit ty chemický potraviny. Určitě se to už projevuje, moje testy z krve jsou super. Bezva pocit! Vše je v normě, jen deficit vit.D. Takže efekt exaktně tam určitě je. Teď jen vydržet, nelajdat to a ono se to projeví. "

Paní H. 47 let

Podnikatelka

"Musim se pochlubit, že po 3 týdnech mám o 4 kila méně, a to i přes to, že jsem díky práci občas nestíhala a tudíž hřešila. Vážili mě na plicním, kde jsem byla na kontrole s astmatem. To se výrazně zlepšilo, i výsledky na spirogramu. Trávení je lepší ve dnech, kdy zvládám stravu. Jakmile si nenachystám jídlo, nebo nemám možnost jíst to, co potřebuju, případně když mám prostě jen nezvladatelnou chuť na něco, co nesmím (zmrzlina, sýr, pečivo apod.) je mi výrazně hůř. Dávám sama sobě čas a prostor, abych vnímala ty rozdíly a jsem vděčná i za to, když je mi blbě. Díky tomu si víc a víc uvědomuji, jak obrovský rozdíl to je."

Pan M. 35 let

" Mám přizpůsobený jídelníček mým zdravotním problémům a tréninku na maraton, cítím se skvěle a fakt rychle hubnu."

Paní A. 55 let

" Cítím se báječně, mám takový štíhlý pocit a zhubla jsem 5 kg. V těch jídlech budu pokračovat a snídaně si nechám na 100%."

Pan J. 42 let

Manager

"Vyhledal jsem konzultaci z důvodu problémů s autoimunitním onemocněním. Protože jsem si sám nevěděl rady se stanovením jídleníčku.  Dostal jsem spoustu užitečných rad a sestavený jídelníček podle mého konstitučního typu. Teď už jen stačí se ho držet. Děkuji."

Paní J. 40 let

"Je to trošku náročnější na čas, protože je potřeba vařit, ale výsledek stojí za to, recepty jsou jednoduché na přípravu i na suroviny. Dobrý pocit a štíhlejší postava určitě stojí za to. Zhubla jsem 5 kg."

Paní P. 39 let

administrativní pracovnice

"Moc děkuji paní Lence za podporu při procesu IVF, po druhém neúspěšném pokusu se nám nakonec napotřetí podařilo počít miminko, také díky absolvované bylinné léčbě a úpravě jídelníčku."

Paní K. 34 let

"Jídla jsou chutná, některé jedí i děti, moc se doma neujaly oříškové svačinky :-)."

Paní M. 43 let

mateřská dovolená

"Děkuji za pomoc při léčbě neplodnosti. V březnu se nám narodily zdravá dvojčátka."

Paní J. 39 let

zaměstnanec

"Zimomřivost je o hodně lepší. Tipuji, že asi největší zásluhu na tom má teplá voda.
Jinak jsem si zvykla na ranní kaše, když je nemám, tak je to takové divné :-)
Nemocnost - no vlastně ani nevím, na podzim jsem měla nějaký kašlíček a jinak celkem nic zásadního."

Otázky a odpovědi:


Jak poznám, že mé tělo má problém s leptiny?

Leptin je jeden z hormonů, který přímo ovlivňuje tělesný tuk a nadváhu. Je uvolňován z tukových buňek a posílá signál do hypotalamu v mozku. Pomáhá dlouhodobě regulovat příjem potravy a výdej energie. Jeho hlavní úlohou je pomoci tělu udržet optimální tělesnou váhu. Jeho množství je přímo závislé na množství tělesného tuku. Pokud je vyšší, zvýší se i hodnoty leptinů a naopak. Pokud se vám nedaří držet dietu,  máte často chuť na nezdravé potraviny, trpíte nadváhou a nočními nájezdy na ledničku, jsou na vině pravděpodobně leptiny.

Mohu držet Duangu dietu když jsem vegetarian?

Duangu a vegetariánství je trošku problematická kombinace. Živočišné bílkoviny jsou při Duangu důležitou skupinou potravin. Navíc je při této dietě eliminována většina zdrojů bílkovin, kterými vegetariáni kompenzují chybějící živočišné produkty v jídelníčku (obilí, sója, luštěniny, mléčné výrobky). Zbývají pouze semínka, oříšky a vejce.

Důvodem je, že tyto potraviny často dráždí zažívání a mohou být příčinou vzniku autoimunitních onemocnění. Je to trošku proti všeobecnému přesvědčení, že obiloviny jsou pro nás dobré a maso špatné. Problematická je například sója, která je oblíbeným zdrojem bílkovin u vegetariánů. Bývá často geneticky modifikovaná, obsahuje fytoestrogeny, které ovlivňují hormonální hladiny, což může být příčinou vzniku autoimunitních onemocnění.

Můžete Duangu zkusit s tím, že budete sledovat pozorně jak se cítíte (jakmile budete mít nedostatek energie a pociťovat silnou únavu je to signál, že tělu chybí bílkoviny) a pravidelně do jídelníčku zařazovat vajíčka, oříšky a semínka. Lze z nich péct i chutný chléb. Nicméně vhodnější by bylo zařadit alespoň občas ryby a mořské plody. A ideálně postupně i kvalitní maso. Protože sebelepší zeleninový vývar bohužel neumí dát takovou léčivou sílu jako pořádný masový vývar. Je to běh na dlouhou trať, který nemusí být jednoduchý pokud jste vegetariánkou z přesvědčení dlouhá léta. Nicméně je potřeba zvážit důvod proč chcete přejít na Duangu. Pokud jsou důvodem zdravotní problémy, je dobré poměřit si přínosy a nevýhody vegetariánství ve vztahu k vlastnímu zdraví. Více k potravinám, které jse vhodné dle TCM do jídelníčku zařazovat pokud jste vegan najdete na mém blogu:

https://balancewithtcm.blogspot.com/2015/11/doporucena-strava-pri-padani-vlasu-pro.html