Zelenina

Tohle domácí kari je vynikající způsob, jak přidat do vaší stravy jídlo podporující energii Wei Qi a posílit svoji imunitu. Příprava trvá jen několik minut a můžete mít na stole lehké a výživné jídlo za méně než 30 minut.

Jak jste si možná všimli, cuketa je moje oblíbená zelenina a tohle je jeden z receptů, který mně v poslední době zaujal pro svou jednoduchost a super chuť. Je to výborná rychlovka z trouby, kterou můžete připravit k lehkému obědu, večeři nebo jako přílohu v létě ke grilovačce .

Kadeřávek neboli kapusta kadeřavá je naší tradiční zeleninou. Málokdo ji zná, nebo alespoň donedávna znal, protože v supermarketu na ni stěží narazíte. Seženete ji nejspíše na farmářských trzích nebo si ji můžete vypěstovat sami na zahrádce. Kadeřávek je znovu objevenou superpotravinou, ceněnou kvůli vysokému obsahu vitamínů a živin.

Dýně: je teplé povahy a sladké chuti, vstupuje do drah sleziny a žaludku, které doplňuje, dále přeměňuje hlen.

Tento recept je tak jednoduchý, že si ho stejně jako já oblíbíte jako rychlou večeři v týdnu, kdy nemáte čas vymýšlet složité pokrmy. Navíc je bez lepku, mléčných výrobků, tudíž vhodný pro eliminační dietu AIP nebo čínský léčebný styl stravování bez zrní Duangu.