Přílohy bez lepku

Sypké suroviny smíchat, přidat olej a horkou vodu. Nechat 15 min odstát. Poté rozválet těsto na plech vyložený pečícím papírem. Pomůže pečící papír i shora přes těsto a rukama a válečkem rozprostřít přes celý plech v tenké vrstvě. Poté nožem naznačit tvar v jakém chcete krekry mít, aby šlo po upečení lépe nalámat. Dělám obdelníky. Pečeme na 150...

TIP: Hotové knedlíčky můžete syrové zamrazit a upéct kdykoliv je budete potřebovat. Hodí se výborně jako příloha k jakémukoliv masu s omáčkou. V Brazílii je s oblibou dělají spolu s krevetovým kari.

Tenhle jednoduchý recept mně naučila kamarádka z Itálie a protože cukety jsou moje oblíbená zelenina neváhala jsem a hned ho vyzkoušla. Na to, jak málo surovin je použito je výsledek víc než super. Jestli hledáte, při své dietě tip na rychlou letní večeři nebo zdravou přílohu, je to recept přesně pro vás.

Tohle jídlo mně naučila moje báječná kamarádka Andreina z Venezuely. Vlastně to byla ona, kdo mně poprvé ukázal jak plantainy jíst. Protože jsou skvělou náhradou za obvyklé přílohy, rozšíří vám jídelníček a můžete s nimi zkusit i burgery, tak jak to dělají v latinské americe, kde jim říkají tostones.

Tento jednoduchy recept mně naučila moje kamaradka z Bolívie a protože se žampiony podobně připravují i v Číně je jasné, že patří i sem. Recept je nenáročný na suroviny, které obvykle najdete v lednici i ve stavu nouze, kdy vás překvapí nečekaná návštěva nebo potřebujete vykouzlit rychlý předkrm nebo přílohu k masu.