Můj blog

Gluten free, pokud nahradíte brambory například nakrájeným pastiňákem získáte Duangu recept (pokud vynecháte pepř tak i AIP verzi).

Gluten free, Duangu (máslo je zde takový trochu kompromis, ale jednou za rok se dá udělat, zvláště pokud novoročním předsevzetím bude dodržování diety).

Dýně je zahřívací povahy (je vhodná pro osoby chladnější konstituce nebo pro konzumaci v chladnějším období roku) a sladké chuti. Ovlivňuje dráhu sleziny a žaludku. Působí protizánětlivě, zlepšuje tok energie Qi a pomáhá od bolesti. Jak dýně tak především jejich semínka jsou vhodná jako podpora při boji s parazity (doporučuji sníst malou hrst...

Zlaté mléko

10/28/2018

Lahodný nápoj, který vás nejen v zimě skvěle zahřeje a navíc má spoustu léčebných účinků. Pokud se snažíte najít náhradu za kávu, může na ni zlaté mléko zcela určitě aspirovat.

V létě ve Španělsku mně toto jídlo doporučili kamarádi, když jsem marně hledala v jídelníčku něco bezlepkového. Název v originále, pro případ, že si je budete chtít objednat: Judías verdes con huevo y jamón. Je to vlasntě taková lidová jednoduchá rychlovka, kterých je španělská kuchyně plná. Nejlépe je objevíte když cestujete a vydáte se ze známé...

Název vymyslela moje dcera, která je velkou milovnicí avokáda. Zkouším proto různé recepty s tímto úžasným ovocem. Tento se u nás stal naprostým snídaňovým hitem, také u mého syna, který byl do té doby zatvrzelým odpůrcem avokáda.

Tohle jídlo mně naučila moje báječná kamarádka Andreina z Venezuely. Vlastně to byla ona, kdo mně poprvé ukázal jak plantainy jíst. Protože jsou skvělou náhradou za obvyklé přílohy, rozšíří vám jídelníček a můžete s nimi zkusit i burgery, tak jak to dělají v latinské americe, kde jim říkají tostones.

Pokud potřebujete recept na rychlou večeři, která bude mít navíc vášeň povzbuzující efekt, tak krevetové kari je dobrou volbou. Krevety, mají podle TCM zahřívací efekt a posilují jang ledvin. Ten má velký vliv na spokojený sexuální život a plodnost. Chcete-li jang ledvin posílit ještě výrazněji, omezte konzumaci cukru, který funguje naopak jako...