Můj blog

Název vymyslela moje dcera, která je velkou milovnicí avokáda. Zkouším proto různé recepty s tímto úžasným ovocem. Tento se u nás stal naprostým snídaňovým hitem, také u mého syna, který byl do té doby zatvrzelým odpůrcem avokáda.

Tohle jídlo mně naučila moje báječná kamarádka Andreina z Venezuely. Vlastně to byla ona, kdo mně poprvé ukázal jak plantainy jíst. Protože jsou skvělou náhradou za obvyklé přílohy, rozšíří vám jídelníček a můžete s nimi zkusit i burgery, tak jak to dělají v latinské americe, kde jim říkají tostones.

Pokud potřebujete recept na rychlou večeři, která bude mít navíc vášeň povzbuzující efekt, tak krevetové kari je dobrou volbou. Krevety, mají podle TCM zahřívací efekt a posilují jang ledvin. Ten má velký vliv na spokojený sexuální život a plodnost. Chcete-li jang ledvin posílit ještě výrazněji, omezte konzumaci cukru, který funguje naopak jako...

První zmínky o vynechání obilí ze stravy pochází z děl čínských klasiků z doby cca 200 př.nl. Cílem této taoistické techniky bylo dosažení dlouhověkosti a nesmrtelnosti. Zatímco tradiční čínská mytologie popisovala vaření a zemědělství jako klíčové prvky civilizace, taoisté vytvořili vlastní teorii, aby ospravedlnili myšlenku vyhýbání se...

Tento recept je tak jednoduchý, že si ho stejně jako já oblíbíte jako rychlou večeři v týdnu, kdy nemáte čas vymýšlet složité pokrmy. Navíc je bez lepku, mléčných výrobků, tudíž vhodný pro eliminační dietu AIP nebo čínský léčebný styl stravování bez zrní Duangu.

Kuřecí játra jsou oblíbenou surovinou v čínské medicíně, jejich povaha je lehce teplá a chuť sladká. Používají se jako ledvinové a jaterní tonikum.

Postup: Zahřejte kokosový olej na pánvi. Orestujte nakrájené batáty. Přidejte cibuli a osmažte, aby zesklovatěla. Mezitím orestujte maso na jiné pánvi nebo odložte stranou brambory a použjte stejnou pánev. Přidejte koření a sůl a osmažte maso do hněda. Smíchejte brambory s masem a posypte čerstvou petrželí.

Pokud vás zajímá jak zdravě a trvale zhubnout bez dodržování nejrůžnějších diet je tento článek určen právě pro vás. Těchto 10 tipů představuje zkratku k jinak poměrně dlouhé cestě stravování podle principů TCM. Trvalá změna stravy bez přísných zákazů vás dovede k vaší optimální váze (která může být mnohdy vyšší než si vy sami představujete). V...