Můj blog

Snaha získat po vánocích zpět štíhlou linii je už poněkud evergreenem. Nicméně v letošním roce pandemie nabývá snaha o hubnutí na aktuálnosti ještě z dalšího důvodu a to, že lidé s nadváhou mají obvykle horší průběh onemocnění. Povíme si o tom, jak přirozeně zapracovat na svých stravovacích návycích a také jak vhodná skladba potravin může napomoci...

Sypké suroviny smíchat, přidat olej a horkou vodu. Nechat 15 min odstát. Poté rozválet těsto na plech vyložený pečícím papírem. Pomůže pečící papír i shora přes těsto a rukama a válečkem rozprostřít přes celý plech v tenké vrstvě. Poté nožem naznačit tvar v jakém chcete krekry mít, aby šlo po upečení lépe nalámat. Dělám obdelníky. Pečeme na 150...

Ochlazuje horko, posiluje nedostatečnou energii qi, upravuje stolici, odvádí vlhko, vylučuje hlen. Je ochlazující povahy, sladké a hořké chuti. Vstupuje do drah žaludku a sleziny.

Červená čočka z pohledu TCM: posiluje nedostatečnou energii čchi ledvin, posiluje nedostatečnou energii čchi srdce, má sladkou chuť a je neutrální povahy. Vstupuje do drah plic a tlustého střeva, ledvin a močového měchýře.

Tohle domácí kari je vynikající způsob, jak přidat do vaší stravy jídlo podporující energii Wei Qi a posílit svoji imunitu. Příprava trvá jen několik minut a můžete mít na stole lehké a výživné jídlo za méně než 30 minut.

Jak jste si možná všimli, cuketa je moje oblíbená zelenina a tohle je jeden z receptů, který mně v poslední době zaujal pro svou jednoduchost a super chuť. Je to výborná rychlovka z trouby, kterou můžete připravit k lehkému obědu, večeři nebo jako přílohu v létě ke grilovačce .

Matcha Latté

07/10/2020

Tento úžasný zelený nápoj jsem objevila už před pár lety. Opravdu jsem si Matchu zamilovala, když jsem omezila pití kávy a hledala vhodnou alternativu, která nahradí příjemně strávenou chvilku nad šálkem kávy.

Podle dietetických principů čínské medicíny platí, že správně zvolená strava zabezpečuje tělu nejen dostatečný příjem živin, ale má také léčebný efekt. Přípravě jídla byla v Číně vždy věnována velká pozornost a mnoho kulinářských postupů a principů je zde udržováno a předáváno tradičně v rodině. Výsledkem je, že Číňané ani příliš nemusí přemýšlet a...