Můj blog

TIP: Hotové knedlíčky můžete syrové zamrazit a upéct kdykoliv je budete potřebovat. Hodí se výborně jako příloha k jakémukoliv masu s omáčkou. V Brazílii je s oblibou dělají spolu s krevetovým kari.

Asi si budete myslet, že jsem se úplně zbláznila a toto přece není vůbec možné. Zastánci čínské medicíny jedí maso, vajíčka a spoustu dalších potravin, které vegani odmítají, takže spojit tyto dva přístupy je vyloučené. Podle mně to možné je. Rozhodně si nemyslím, že být veganem nebo vegetariánem je něco špatného. Vím, že mnoha lidem tento přístup...

Tenhle jednoduchý recept mně naučila kamarádka z Itálie a protože cukety jsou moje oblíbená zelenina neváhala jsem a hned ho vyzkoušla. Na to, jak málo surovin je použito je výsledek víc než super. Jestli hledáte, při své dietě tip na rychlou letní večeři nebo zdravou přílohu, je to recept přesně pro vás.

V čínské medicíně se říká, že cukr krade energii. A přesto má člověk chuť na sladké nejvíce, když je přetažený a unavený. Jenže tělo neříká - chci čokoládu nebo dort :-) říká, chci sladkou chuť. A tu má z pohledu TCM spousta potravin. Například mrkev, dýně, vajíčka, jáhly, masový vývar. Jsou to potraviny, které vytváří energii Qi. Čím...

Svátky u nás doma se nesou trochu v jiném duchu než v Evropě, ale stejně se najde minimálně jedna spojitost a tou je jídlo a pití. A že ho není málo :-) Jenže život není jen o pravidlech, takže jsem si to s čistým svědomím užila s tím, že po svátcích se zase pěkně vrátím ke...

Polévka svou strukturou připomíná, díky použitým rajčatům a bylinkám, italskou Minestrone. Je vhodná při stravování dle TCM a je Gluten free.

Gluten free, pokud nahradíte brambory například nakrájeným pastiňákem získáte Duangu recept (pokud vynecháte pepř tak i AIP verzi).

Gluten free, Duangu (máslo je zde takový trochu kompromis, ale jednou za rok se dá udělat, zvláště pokud novoročním předsevzetím bude dodržování diety).