Smažené plantainové placky ála Andreina

06/10/2018

AIP, Duangu

Tohle jídlo mně naučila moje báječná kamarádka Andreina z Venezuely. Vlastně to byla ona, kdo mně poprvé ukázal jak plantainy jíst. Protože jsou skvělou náhradou za obvyklé přílohy, rozšíří vám jídelníček a můžete s nimi zkusit i burgery, tak jak to dělají v latinské americe, kde jim říkají tostones.

Co budete potřebovat:

  • 2 zralé plantainy
  • olivový olej nebo ghí na smažení
  • himalájská sůl

Plantainy je potřeba nejdříve oloupat, lépe to půjde, pokud je podélně nakrojíte. Pak nakrájíte na asi 3 cm plátky a dáte vařit do horké vody. Není potřeba dát vody hodně, vařit budete asi jen 5 minut. Do vody můžete přidat trošku soli. Vodu slijete a banány postupně rozmáčknete. Já to dělám sklenicí. Snažte se, aby se vám při mačkání nerozpadly. Placky pak z obou stran do zlatova osmažte ve vybraném tuku.

TIP: jsou skvělé třeba s krevetami, hodí se k dipům jako guacamole, hummus apod. Nebo z nich můžete připravit už zmíněný hamburger.