Proč pít horkou vodu

01/20/2020

Pití horké vody je podle tradiční čínské medicíny považováno za skvělý způsob jak po ránu nastartovat trávení. Mezi praktiky TCM je tato metoda notoricky známá, ale opakování je matka moudrosti, takže proč si její blahodárné účinky nepřipomenout. Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli pít horkou vodu, jsou tady minimálně čtyři pádné důvody, proč to zkusit:

1. Nastartuje vás to

Horkou vodu můžete pít po celý den. Ráno po probuzení, než půjdete spát a vlastně během celého dne. Já ji mám nejraději po ránu. Je to první věc, která vstupuje do mého těla, když jsem ještě napůl vzhůru a napůl spím. Když piju horkou vodu, je to jako příval probuzené energie, který pomůže přežít hektické ráno.

2. Detoxikujete pleť a tělo

Dostatečná hydratace je důležitá pro naše tělo, svaly a má rozhodující vliv také na to jak vypadá naše pleť a jak se cítíme. Když pijeme horkou vodu při teplotě (48 až 60°C), urychluje to náš metabolismus, zvyšuje cirkulaci, čistí dutiny a může dokonce zmírnit bolest. Pleť se stává jemnější a vypadá mladistvěji. Přestože pití čaje má své výhody, nemělo by se započítávat do denního příjmu vody což jsou cca 2 litry denně. Pití horké vody zabraňuje dehydrataci rtů, suché kůži na rukou a matnému vzhledu pleti.

3. Pomáhá zvládnout odpolední únavu

Pokud se odpoledne začnete cítit unaveně a zpomaleně a cca mezi 15:30 a 18:30 máte pocit, že bez kávy nebo něčeho sladkého to prostě nezvládnete, zkuste si dát hrnek horké vody. Nejenže vás přestane honit mlsná, ale současně se vaše křivka energie pěkně vyhoupne nahoru.

4. Je to tak snadné

Posledním důvodem, proč miluji horkou vodu, je to, že ji můžete pít kdekoliv a kdykoliv. Pokud vás nudí představa pití čisté horké vody, tady je pár možností jak si ji můžete ochutit:

* Med

* Plátek citrónu

* Čerstvý zázvor

* Skořice

TIP: Klidně si horkou vodu objednejte i v restauraci, budete se cítit lépe a skoro nic to nestojí.