Početí s láskou

11/17/2021

Při mé práci se stále častěji setkávám s mladšími a mladšími páry, které mají problém s početím vytouženého potomka. Záměrně říkám s páry a ne s pacientkami. Tento problém se totiž v poslední době znatelně rozšířil i na muže. Ve skutečnosti je poměr mezi ženami a muži více než vyrovnaný - ve 40% je příčina na straně ženy, v druhých 40% na straně muže. Ve zbylých 20% se příčina nezjistí, nebo je problém u obou.

Pomineme-li nezanedbatelný vliv zhoršujícího se životního prostředí a vystavení toxickým vlivům je tady z mého pohledu ještě další rovina, a to řekněme ta "co leží v hlavě". A to je ten zásadní problém. Pokud chce pár počít dítě je potřeba se k tomu dopracovat ne pouze přes hlavu a rácio, ale především je potřeba zapojit srdce a vzájemnou lásku a energii obou partnerů.

Typický pár s problémy s plodností vypadá následovně. Je jim 30+, jsou spolu už pár let, oba mají obvykle slušnou práci, která je dost zaměstnává, hypotéku a zajištěné bydlení. A najednou si vzpomněli, že jim chybí další položka v seznamu štěstí. Někdy proto, že už děti mají všichni kamarádi a není s kým pařit, jindy proto, že je k tomu tlačí rodina nebo prostě jen proto, že už na to mají věk a jaksi se to očekává. Naskočí do vlaku, toužebného očekávání a pokud se nedaří podle představ nastává fáze deprese a zklamání. Toho se často chytají reprodukční centra a už se to veze. První, druhý pokus, stále se nedaří, čím dál větší tlak a stres, někde je něco špatně. Harmonie z páru se vytrácí a krása tvoření se smrskává na intenzivní snažení, polykání preparátů a obíhání reprodukčních center.

Já sama, než jsem měla děti, jsem si nebyla jistá tím, jestli je vůbec chci mít. Vypadalo to totiž na pauzu v kariéře, celkově moc práce okolo, na určitou dobu omezení zábavy, cestování atd. Když jsem potkala správného partnera, měla jsem už dost velké zpoždění, ale nějak jsem věděla, že s ním děti prostě chci a že budou živoucím pokračováním naší lásky. Dokonce si pamatuji, že po okamžiku početí jsem cítila něco jako záblesk tvořivostí a věděla, že se to podařilo a že budeme mít miminko.

Co tím celým chci říct je to, že život je potřeba víc žít a prociťovat než jen plánovat mozkem, soustředit se to jak se cítím, jestli je mi s partnerem dobře. Jestli mezi námi proudí harmonická energie lásky. Mít se ráda, neobviňovat se a věřit svému tělu, které je dokonalé, protože umí dát život a umělo to odjakživa. Věnujte svou energii a pozornost tomu co vás dělá šťastnými, kde se cítíte v souladu a bezpečí. Může to znamenat i změnu v práci, výběru partnera nebo jen cokoliv malého co způsobí, že se budete cítit celkově lépe. Tato cesta vede k tomu, že vás dříve či později navštíví malá duše, která si třeba právě teď vybírá své budoucí rodiče.

Jemným nasměřováním k tomu, abyste objevili rovnováhu ve vlastním životě, mohou být, kromě zdravého životního stylu, také bylinky nebo akupunkturní jehličky, které umí zklidnit mysl a vyladit tělo do jeho přirozené harmonie. V Číně se budoucí rodiče připravují na početí i 2 roky předem, aby byli oba v maximální kondici a přivedli na svět co nejzdravějšího potomka.