Nejlepší vánoční dárek na světě pro každou mámu, zdravé dítě

01/08/2019

Dneska, i když už máme týden nový rok, se s vámi musím podělit o malý zázrak, který naši rodinu potkal tyhle vánoce.

Dceru, která měla vždycky silnou imunitu, trápil od doby co začala chodit do školky kašel, který v průběhu času přešel v chronický. Střídaly se období kdy to bylo lepší někdy horší. Léčili jsme jak to šlo a výsledky nic moc. Dost jí pomohla homeopatika, nicméně ty jsou u nás těžko dostupné. Rozhodla jsem se pro léčbu TCM a chtěla si nechat přivézt čínské bylinky (což mimochodem není vůbec jednoduchý proces vyzhledem k našemu bydlišti). Západní lékaři předepisovali klasicky sirupy, spreje do nosu a v posledním případě strašili astmatem a navrhovali inhalační kortikostereoidy. Protože vím jaké jsou vedlejší účinky, toto pro mně vůbec nebyla přípustná cesta.

Seděla jsem s malou a říkala jí, že to zvládneme i bez léků. Jako poslední domácí varianta, kterou jsme nezkoušely byl tradiční zábal na hrudník. Bohužel vepřové sádlo jsem doma neměla. Tak mně napadlo, že by šlo použít sádlo kachní, které jsem měla v lednici schované od vánoc. To jsem ještě netušila, že můj vynikající recept na kachnu od Jamieho Olivera poslouží jako výborný tymiánový krém. Kachna se totiž podle tohoto receptu peče s tymiánem a sádlo se postupně při pečení odebírá.

Natřela jsem dceři hrudník teplým sádlem, zbytek nalila na papírovou utěrku, zabalila hrudník potravinovou fólií a pak do ručníku. Nechali jsme asi 2 hodiny a další den zábal opakovali i přes noc a pak ještě další noc a stal se skoro zázrak.

Nestačila jsem se divit jak kašel povolil, z častých záchvatů suchého dráždivého kašle máme občas takové  malé kuc kuc, nic zásadního, což už snadno doléčíme.

Byla jsem neskutečně nadšená, že náš oblíbený recept na kachnu poslouží taky jako tymiánový krém. Věřím, že pro každou mámu, která má dítě co trpí na kašel tohle může být inspirace jak dítěti pomoct přírodní cestou.