Akupresura pro odvykání kouření

01/08/2022

Kouření je silná a komplikovaná závislost. Přestat kouřit není lehký úkol a k tomu, abyste byli úspěšní budete potřebovat hodně podpory. Je totiž potřeba zvládnout jak fyzické, tak emocionální příznaky odvykání a akupresura vám k tomu poslouží jako jednoduchý domácí pomocník.

Tlaková stimulace akupunkturních bodů je nenáročná metoda, jak využít potenciál bodů při domácí samoléčbě. V případě, že se rozhodnete přestat kouřit pomůže vám stimulace akupresurních bodů obnovit rovnováhu a klid, které při odvykání budete pravděpodobně postrádat. Stimulace bodů je užitečná především v počátku odvykání, ale pomůže i kdykoliv později v průběhu léčby. Kromě bodů na těle je vhodné využít také body na uchu, které se stimulují pomocí jehliček nebo nalepovacích semínek či magnetů.

Na zápěstí se nachází akupunkturní bod, který se používá výhradně pro odvykání kouření. Jeho stimulací dochází ke změně chuti cigaret. Pacienti, u kterých je tento bod stimulován často zmiňují, že musí přestat kouřit, protože jim cigarety prostě "přestaly chutnat".

Tento akupunkturní bod se nazývá Tim Mee. Nachází se přibližně na šířku jednoho prstu nad příčným záhybem zápěstí na vnitřní straně předloktí.

Jak ho najít: Bod se nachází mezi body LU7 a LI5 v prohlubni mezi šlachami.

Jeho lokalizace není obtížná a jsem si jistá, že ho snadno najdete. Jemně zatlačte a stimulujte krouživými pohyby, dokud nebudete mít pocit, že "chuť na cigaretu" je pryč.